logo3

youtube
 
Na obiektach kompleksu "Skalite" w Szczyrku (skocznie i trasa biegowa) odbyły się letnie mistrzostwa Polski w skokach narciarskich kobiet (po raz pierwszy w historii rodzimego narciarstwa klasycznego!), skokach narciarskich mężczyzn oraz w kombinacji norweskiej. Złote medale przypadły Magdalenie Pałasz, Piotrowi Żyle i Adamowi Cieślarowi.
W sobotę w Szczyrku, na skoczniach kompleksu "Skalite" oraz na pobliskiej trasie biegowej, odbędą się tzw. letnie mistrzostwa Polski w skokach narciarskich kobiet i mężczyzn oraz w kombinacji norweskiej. Z tym, że w przypadku pań zawody będą historyczne - wszak skoczkinie, batalię o medalowe zaszczyty, stoczą po raz pierwszy!
Jeden z najbardziej utytułowanych skoczków narciarskich w historii postanowił odejść na przedwczesną emeryturę. Thomas Morgenstern ogłosił oficjalnie zakończenie kariery. Powodem tego jest uraz psychiczny, będący skutkiem poważnych upadków w ostatnim sezonie.
W krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego swój przewód doktorski zakończyła osoba wyjątkowa, utytułowana i słynna na cały świat. Najlepsza w dziejach polska narciarka biegowa, mistrzyni olimpijska i świata, zdobywczyni Pucharu Świata, czyli oczywiście Justyna Kowalczyk! Broniła zaś pracy, której promotorem był profesor Szymon Krasicki.
wtorek, 23 wrzesień 2014 18:30

Łyżwiarskie otwarcie

Łyżwiarze figurowi otworzyli sezon! Inauguracyjne zawody rozegrano w oświęcimskiej hali lodowej. Zawodniczki i zawodnicy reprezentujący kluby z całej Polski walczyli w czwartej edycji "Pucharu im. Krystyny Mydlarz. Nowością był start par tanecznych, które po dłuższej nieobecności zawitały do Oświęcimia.
Jeśli ktoś, w sobotę 13 bm, zawita do Zakopanego, będzie miał okazję uczestnictwa w bardzo ciekawie zapowiadających się zawodach sportowych. Zaplanowano tam bowiem ósmą już edycję Pucharu "Solidarności" w skokach narciarskich i pierwszy pucharowy "rzut" w kombinacji norweskiej.  
Na obiekcie we francuskim Courchevel odbył się konkurs skoków narciarskich, zaliczany do klasyfikacji Letniej Grand Prix. I znowu mieliśmy Polaka na podium. Tym razem Kamila Stocha, który zajął trzecie miejsce.
Strona 1 z 56

logo sportmalopolski.pl

 

wersja testowa portalu