logo3

youtube

Po sobotnim konkursie indywidualnym, dziś skoczkowie narciarscy rywalizowali w zawodach drużynowych, w ramach letnich mistrzostw Polski. Oczywiście na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Wystartowało 10 zespołów, po czterech zawodników każdy. Czyli oddano siedemdziesiąt dwa konkursowe skoki (po pierwszej serii odpadły dwie ekipy).
W sobotni wieczór przyszło się zmagać naszym skoczkom narciarskim w letnich mistrzostwach Polski. Na obiekcie w beskidzkiej Wiśle, naturalnie na nawierzchni igelitowej. Do konkursu stanęło 56 zawodników. A dla szerokiego grona kadrowiczów była to generalna próba przed letnim Grand Prix, czyli konkursami zaplanowanymi na tej skoczni w przyszłym tygodniu, 25 i 26 bm.
Na skoczni narciarskiej w Wiśle-Malince oraz na trasie przystosowanej do biegania na nartorolkach, odbyły się letnie mistrzostwa Polski w kombinacji norweskiej. Złoty medal obronił Paweł Słowiok (AZS AWF Katowice), ale musiał się solidnie natrudzić w biegu, gdyż odrabiał sporą stratę czasową (po przeliczeniu punktowym) po skokach.
Od 24 do 26 lipca, na obiekcie w beskidzkiej Wiśle, skoczkowie narciarscy rywalizować będą w konkursach w ramach letniej Grand Prix. Aktualnie organizatorzy mają potwierdzenia udziału w zawodach od 12 reprezentacji. Obok biało-czerwonych na pewno wystartują Austriacy, Niemcy, Słoweńcy, Szwajcarzy,  Norwegowie, Japończycy, Czesi, Włosi, Rosjanie, Rumuni i reprezentanci Korei Południowej.
niedziela, 13 lipiec 2014 23:46

Jedenaste miejsce Małopolanki w Giro!

Kolarstwo szosowe cieszy się mniejszym zainteresowaniem niż zawody mężczyzn, ale Giro d'Italia jest tak samo prestiżową imprezą bez względu na płeć uczestników. Z dobrej strony we włoskiej imprezie pod nazwą zaprezentowała się Katarzyna Niewiadoma najlepsza okazała się wielokrotna mistrzyni świata.
Tony Martin z Omega Pharma-Quick Step po samotnym finiszu zdecydowanie zwyciężył dziewiąty etap Tour de France. Nowym liderem wyścigu został Tony Gallopin z Lotto-Belisol. Michał Kwiatkowski z grupy etapowego zwycięzcy spadł w klasyfikacji generalnej z czwartej na szóstą lokatę.
Zwycięzcą ósmego etapu Tour de France z z Tomblaine do Gerardmer La Mauselaine o długości 161 km został po samotnym finiszu Biel Kadri z grupy AG2R. Trasa nie była łatwa, nie najlepiej wiodło się Michałowi Kwiatkowskiemu z Omega Pharma-Quick Step, choć zachował czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej i zdobył białą koszulkę najlepszego młodzieżowca.