logo3

youtube
 

Felietony

CZWARTA TERCJA
pawel-guga
PO KRAKOWSKU
wojtek-batko
TEMPO PÓŹNIEJ
jerzy-cierpiatka
Maszachaba Centrum Medycznee

wtorek, 03 marzec 2015 14:09

Kruczek stawia na medalistów

Trener pierwszej reprezentacji Polski w skokach narciarskich przedstawił nazwiska zawodników, którzy wezmą udział w najbliższych konkursach Pucharu Świata. Nie ma niespodzianek. Łukasz Kruczek wybrał brązowych medalistów z ostatnich mistrzostw świata.
KS Ski Test Kraków w dniach 14-15 marca na Gubałówce organizuje serie zawodów narciarskich i snowboardowych. Na zakopiańskich stokach szykują się prawdziwie efektowne loty. Chętni do uczestnictwa w zawodach mogą nadsyłać zgłoszenia.
W szwedzkim Falun zakończyły się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Biało-czerwona reprezentacja wraca do kraju z dwoma brązowymi medalami, wywalczonymi w drużynowym sprincie kobiet oraz w drużynowej rywalizacji skoczków.

Zwycięstwem Norwegów zakończył się drużynowy konkurs skoków podczas mistrzostw świata w szwedzkim Falun. Dla jednak najważniejszy jest brązowy medal reprezentacji Polski, która ustąpiła jeszcze jedynie Austriakom. To drugi medal biało-czerwonych w historii drużynowych występów na mistrzostwach świata. Obronili bowiem "brąz" wywalczony przed dwoma laty w Val di Fiemme. Rozczarowali za to Niemcy, którzy zajęli dopiero piąte miejsce.

Justyna Kowalczyk uplasowała się na 17. miejscu w kończącym rywalizację pań na mistrzostwach świata w Falun, biegu na 30 km techniką klasyczną. Zgodnie z oczekiwaniami bezkonkurencyjna była Norweżka Therese Johaug, która o ponad minutę pokonała swoją rodaczkę Marit Bjoergen. Brązowy medal przypadł w udziale reprezentantce gospodarzy Charlotte Kalli.
Dziś, na dwa dni przed zakończeniem mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w szwedzkim Falun, rywalizowano tylko w jednej konkurencji. Męskim biegu sztafetowym na dystansie 4 razy 10 kilometrów. Na zmianach pierwszej i drugiej zawodnicy biegli stylem klasycznym, na dwóch kolejnych stylem dowolnym, czyli popularną "łyżwą".
Czwartkowy wieczór, na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w szwedzkim Falun, to konkurs skoków na dużym obiekcie, czyli o punkcie konstrukcyjnym K120 i wielkości (HS) 134. Złotego medalu z Val di Fiemme bronił Kamil Stoch. Będąc jednym z pięciu naszych reprezentantów, którzy wywalczyli sobie prawo startu w zawodach.
Strona 1 z 77

logo sportmalopolski.pl

 

wersja testowa portalu