logo3

youtube
 

Felietony

CZWARTA TERCJA
pawel-guga
PO KRAKOWSKU
wojtek-batko
TEMPO PÓŹNIEJ
jerzy-cierpiatka
Maszachaba Centrum Medycznee

Udany dla polskich zawodników był drugi dzień rywalizacji XXVII Zimowej Uniwersjady, który odbywa się w Szczyrbskim Jeziorze na Słowacji. Tym razem z dobrej strony pokazali się mężczyźni, aż trzech naszych reprezentantów znalazło się w czołowej szóstce, zdobywając dwa medale w kombinacji norweskiej.
poniedziałek, 26 styczeń 2015 00:26

Riemen-Żerebecka w czołówce mistrzostw świata

W mistrzostwach świata w narciarstwie dowolny z bardzo dobrej strony zaprezentowała się polska reprezentantka. Karolina Riemen-Żerebecka potwierdziła swoją niezłą formę z Pucharu Świata i w konkursie skicrossu w austriackim Kreichsbergu  zajęła dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej.
niedziela, 25 styczeń 2015 20:12

Uniwersjada Zimowa, 1 dzień. Srebrna Ewelina!

W Szczyrbskim Jeziorze na Słowacji rozpoczęła się XXVII Zimowa Uniwersjada. Tegoroczna impreza miała odbyć się w hiszpańskiej Grenadzie, leżącej w pobliżu Sierra Nevada, ale organizatorzy mieli kłopoty związane z niektórymi obiektami i dlatego część dyscyplin, narciarstwo klasyczne i biathlon, przeniesiono w Tatry. Zawody w Grenadzie zaczną się 4 lutego.
niedziela, 25 styczeń 2015 16:26

Murańka zdeklasował rywali!

Pierwotnie miał jechać z pierwszą reprezentacją na konkurs Pucharu Świata w Sapporo, ostatecznie został oddelegowany na Puchar Kontynentalny żeby zbierać punkty dla polskiej federacji. Ze swojego zadania Klemens Murańka wywiązał się najlepiej jak się dało zdecydowanie zwyciężając w Planicy.
Drugi konkurs skoków narciarskich w Sapporo, w ramach Pucharu Świata, długo zapewne będziemy pamiętać. Ze względu na rywalizację o zaszczyty oraz... pecha Aleksandra Zniszczoła. Ponadto, tym razem, swoje dodał wiatr. Generalnie jednak było bardzo interesująco.
Skoczkowie narciarscy, rywalizujący w Pucharze Świata, zawitali do Japonii. Konkretnie zaś do Sapporo, pamiętnego dla nas ze złotego medalu olimpijskiego Wojciecha Fortuny na dużym obiekcie, w 1972 roku. Ale oczywiście obiekt Okurayama, na którym dziś rywalizowano, zmienił się - w porównaniu do tego sprzed 43 laty - powiedzmy, że o 90 procent.
Zakończyła się rywalizacja w pierwszym, tegorocznym "rzucie" Lotos Cup, czyli 11. już zawodów w skokach narciarskich i 5. w kombinacji norweskiej, w dobrze znanej akcji poszukiwań kolejnych mistrzów tych narciarskich konkurencji. Zmagano się na kompleksie skoczni w Szczyrku Skalitem oraz na trasie biegowej na Kubalonce. I na tych też obiektach - decyzją PZN - skoczkinie, skoczkowie oraz kombinatorzy powalczą w drugim "rzucie", który zaplanowano od 5 do 7 lutego.
Strona 1 z 72

logo sportmalopolski.pl

 

wersja testowa portalu