logo3

youtube
 
wtorek, 29 lipiec 2014 03:02

Tour de Pologne bez polskich gwiazd?

Wielkimi krokami zbliża się najważniejsza kolarska impreza w Polsce. Kibice wyczekują jej szczególnie mocno zwłaszcza po ostatnich sukcesach Rafała Majki w Tour de France. Z wielką ochotą zobaczyliby w akcji zwycięzcę klasyfikacji górskiej najważniejszego wyścigu kolarskiego na świecie. Sportowiec z Zegartowic miał wystartować w Tour de Pologne, podobnie zresztą jak Michał Kwiatkowski, ale ekipy najlepszych polskich kolarzy jeszcze tego nie potwierdziły.
Po tegorocznej edycji Tour de France angielska gazeta The Guardian pokusiła się o sporządzenie listy najlepiej rokujących młodych zawodników światowego peletonu. W zestawieniu nie zabrakło miejsca dla rewelacji ostatniej Wielkiej Pętli - Rafała Majki. To kolejne osiągnięcie kolarza wychowanego w WLKS Krakus Swoszowice.
Pomyśleć, że polscy kibice mogli nie przeżywać pięknych emocji. Pierwotnie Rafał Majka miał nie startować w tegorocznej edycji Tour de France. Ominąć nas mogły dwa etapowe triumfy i zwycięstwo w klasyfikacji górskiej w najbardziej prestiżowym wyścigu kolarskim na świecie.
Na skoczni w Wiśle-Malince odbył się konkurs skoków narciarskich, otwierający cykl rywalizacji w Letniej Grand Prix. Triumfował Słoweniec Peter Prevc przed Piotrem Żyłą oraz Niemcem Andreasem Wellingerem. Z dwunastu Polaków, którzy w czwartkowych kwalifikacjach awansowali do dzisiejszego konkursu, do drugiej rundy "wskoczyło" tylko czterech.
Przed etapem indywidualnej jazdy na czas jako zwycięzcę tej próby wszyscy obstawiali Tony'ego Martina. Aktualny mistrz świata pokazał się ze znakomitej strony potwierdzając swoją dominację. Liderujący Vincenzo Nibali ze względu na sporą przewagę nie musiał się specjalnie przykładać, bo posiadał znaczną przewagę. Jednak wiele działo się za jego plecami.
Polscy skoczkowie narciarscy zdominowali drużynowy konkurs Letniej Grand Prix na obiekcie w Wiśle-Malince. Skakali kapitalnie! Efektownie stylowo, daleko i jednocześnie - co jest chyba najważniejsze - równo. Rywale byli po prostu bezradni, w żadnym momencie nie będąc w stanie dotrzymać kroku świetnie dysponowanym Polakom. Tym samym nasz zespół wygrał "drużynówkę" już po raz trzeci w historii LGP.
piątek, 25 lipiec 2014 18:28

Sensacyjne zwycięstwo w Tour de France

Po bardzo wymagających górskich etapach w piątek kolarzom przyszło się zmierzyć z o wiele łatwiejszą w stosunku do nich próbą, której właściwie jedyną trudnością wydawała się odległość wynosząca ponad 200 km, z czasem doszła jeszcze nieprzyjemna pogoda.
Strona 1 z 60

logo sportmalopolski.pl

 

wersja testowa portalu