wojtek-batko
TEMPO PÓŹNIEJ
jerzy-cierpiatka
Maszachaba Centrum Medycznee

Aż ośmiu naszych skoczków narciarskich wystąpi w sobotnim konkursie letniej Grand Prix w Wiśle Malince, który zainauguruje zmagania w nowym sezonie. Dzisiejsze kwalifikacje wygrał Niemiec Andreas Wank, który wyprzedził Piotra Żyłę i Macieja Kota.
Kamil Stoch zdobył tytuł indywidualnego mistrza Polski na skoczni dużej, czyli Wielkiej Krokwi w Zakopanem. W drugiej serii pobił rekord skoczni, skacząc na odległość 141,5 metra. Srebro dla juniora Andrzeja Stękały, a brąz dla Piotra Żyły. Ogromną szansę na sukces zaprzepaścił lider po pierwszej serii, Dawid Kubacki, który widać nie potrafi oddać dwóch podobnych skoków. W drugiej serii, jako lider, lądował na zaledwie 104 metrze i zajął dopiero dziewiąte miejsce.

Ostatni konkurs skoków narciarskich w ramach Pucharu Świata w sezonie 2014/2015 - słoweńska Planica, niedziela 22 marca. Rywalizowano na "mamucim" obiekcie - słynnej Letalnicy - czyli były to loty narciarskie. Zawody niezwykle emocjonujące - dopiero w ostatnim (!!!) skoku rozstrzygnęła się kwestia triumfatora w łącznej klasyfikacji Pucharu Świata.
Na Letalnicy w słoweńskiej Planicy odbył się drużynowy konkurs lotów narciarskich, w ramach Pucharu Świata. Była to ostatnia pucharowa "drużynówka" w tym sezonie, a jutro - czyli w niedzielę - rozegrany zostanie finałowy w tym sezonie konkurs indywidualny. Wracając do rywalizacji zespołowej, to odbyła się tylko jedna seria, gdyż ze względu na wiatr odwołano tę powtórkową.
W słoweńskiej Planicy, na temtejszej przebudowanej Letalnicy, odbył się konkurs lotów narciarskich, zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata. Były to przedostatnie zawody indywidualne w tym sezonie, finałowe zaplanowano w niedzielę. A jutro, czyli w sobotę, skoczkowie rywalizować będą w konkursie drużynowym.
czwartek, 19 marzec 2015 22:33

Kowalczyk przeszła operację

Po zakończeniu sezonu biegowego Justyna Kowalczyk zajęła się bardziej wymagającemu leczeniu kontuzji. Królowa polskich nart przeszła w czwartek operację stawu kolanowego prawej nogi.
Niemcowi już chyba nic nie odbierze pierwszej w karierze Kryształowej Kuli. Severin Freund wygrał czwarty z rzędu konkurs Pucharu Świata. Ale my też mieliśmy dzisiaj powody do zadowolenia. Po świetnym skoku w drugiej serii finałowej, Kamil Stoch zakończył rywalizację na najniższym stopniu podium.

To był zresztą bardzo dobry występ naszych reprezentantów, bowiem w czołowej dziesiątce dzisiejszego konkursu w Oslo znalazło się ich aż trzech.